středa 17. listopadu 2021

Cítíš se bezpečně? #dávejbacha (+soutěž)

 Od té doby, co bydlím v Praze, na sobě z neznámého důvodu neustále cítím pohledy. Za poslední dobu už to ale opravdu není příjemné. Když jdu sama do města, dost často na mě (samozřejmě muži) mluví, obtěžují nebo se rovnou ptají, jestli jsem zadaná. A klidně i v tramvaji mezi lidmi. Jelikož jsem ještě ke všemu introvert, tak mě to vážně nebaví. Časem jsem přestala chodit ven sama. Teda pokud to není nutné. Na procházky chodím s přítelem, to je jediná možnost, kdy se cítím bezpečně. Jenže jsem noční sova a nejraději bych na procházky chodila v noci, což v Praze podle mého názoru úplně nejde. A to nemluvím o tom, že moje psychika procházky potřebuje jako sůl a strašně chci začít večer běhat. Sama! Bez přítele. Užít si chvilku jen pro sebe. 

No a proč píšu tento článek?

Protože jsem v rámci spolupráce měla možnost dostat od e-shopu HQH pepřový sprej. Ani nevím kolikrát jsem si říkala, že bych si ho měla koupit. A když jsem měla příležitost pro své sledovatelky napsat článek o bezpečnosti, přišlo mi to jako skvělý nápad. 

Určitě se alespoň občas každé z nás stane, že jdeme z práce za tmy, procházíme tak temnou uličkou, až se nám tají dech, nebo jednoduše musíme projít kolem partičky pochybných existencí. A přesně proto se hodí mít takového kamaráda v kapse a být připravena. Je zřejmé, že tato ochrana není 100%. Nikdy nevíme, jestli útočník nemá v kapse něco ostřejšího, než my. I když kdo ví, pepř v očích dokáže být taky pěkně ostrý! Určitě bych byla ráda za všechny holky, kdybychom jej každá v té kapse nosily.

Upřímně jsem se trošku bála sprej nevyzkoušet, protože jsem chtěla mít jistotu, že funguje. Proto jsem ho (na bezpečném místě) vyzkoušela a to, jak daleko vystřelil bylo neskutečné! 


Mám pro vás také historicky první soutěž na mém blogu o tento pepřový sprej, který mám i já. Pro zapojení stačí, abyste mi do komentáře napsali, jestli se občas venku cítíte také nejistě a zda by se vám pepřový sprej také hodil. Připojte ke komentáři na sebe e-mail nebo třeba link na Instragram a já se výherci ozvu ohledně odeslání výhry. Hodně štěstí!

Ejmi <3

6 komentářů:

 1. Já v Česku bydlím na vesnici, kde se každý zná s každým, takže tam jsem se nikdy moc nebála. Ale když jsem některý večer trávila s kamarádkou ve městě, taky jsem se necítila úplně nejbezpečněji...
  Teď bydlím a studuji v Irsku, v menším městě, takže se skoro nebojím. Ale občas, když jdu skrz nějakou temnou uličku, pro jistotu držím v ruce klíče, který bych v případě potřeby byla připravená někam zabodnout :D
  Eli

  OdpovědětVymazat
 2. Pepřák by měla mít každá slečna v kabelce, já mám kolikrát v ruce připravené i klíče jako takovou malou zbraň - jsem praštěná, vím. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Do této výzvy jsem se také zapojila, přijde mi to důležité :). Já mám taky pepřový sprej po ruce :).

  OdpovědětVymazat
 4. Také se někdy venku večer bojím, ale já mám celkové v povaze myslet hned na to nejhorší 😅 ale snažím se chodít cestama blízko hlavní silnice nebo aby to bylo dobré osvětlené a telefon hned při ruce 🙈

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 5. Já jsem u sebe chtěla nosit pepřák, ale než bych ho vytáhla, tak se stane kdo ví co... a vím, že bych ho nejspíš stejně zapomínala a neměnila z tašky do tašky. :/ Ale tak pokud se člověk cítí bezpečně, tak proč si to nepořídit :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Já se dodatečně do výzvy také zapojila. Dávalo mi to smysl a dává :)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat

Děkuju za každý komentář🤍