středa 20. října 2021

ŘÍJEN - spousta práce, jídla a spokojenosti

 Říjen mi utíká tak rychle, až mě to děsí. I když jsem v tomto měsíci zažila pár fuckupů se zubama, toho dobrého je pořád víc. Název článku je pro můj říjen vlastně naprosto vystihující. V práci se mi daří, baví mě a sotva přijdu, už jdu zase domů. Tak rychle mi to nikdy v žádné práci neutíkalo. Nemůžu ale říct, že bych se netěšila na pátek. Těšila, a jak.  Poslední dva víkendy jsem vlastně vůbec neměla volné, a ten příští už taky nebude, jenže já občas ráda lenoším! Takže teď už jen nohy nahoru a psát článek.

Dnešní páteční den jsem strávila v Průhonicích na Palomě, která je naprosto krásná, a mají tam to nejlepší cappucino, jaké jsem kdy v životě měla. Asi vám nebudu vyloženě psát, ať si tam zajdete, protože byste tam míň jak deset tisíc za dvě osoby rozhodně nenechali, a to jsem asi ještě ubrala. :D Ale pár fotek jsem vyfotila! Zrovna jsem si dnes oblékla mikinu a džíny (prostě jsem už unavená), takže jsem si připadala jako úplný debil. Naštěstí jsem tam byla jen pracovně a vlastně tam ani nikdo nebyl.
Nezapomněla jsem ani navštívit cukrárnu a koupit si třeba tento čokoládový bochánek. Mají tam ale naprosto božské dortíky a taky stromečkovou bagetu, která je fakt nejlepší.


Taky jsem spořádala spoustu dobrého jídla. Nejvíc mi za poslední dobu chutnaly asi penne s lososem.A tento dortíček byl naprosto bombastický, akorát byl tak sladký, že jsem ho jedla na dvakrát a ve finále mi v noci bylo blbě :DNavštívili jsme taky Action. Moc jsem se těšila, až bude i v Praze. A musím říct, že se mi tam fakt líbilo, koupili jsme si spoustu super věcí za pár korun. Mají tam různé snacky, pití, doplňky do bytu, čisticí prostředky a myslím že i oblečení. Co jsem si tam koupila sepíšu v samostatném článku. :)


Taky jsme si zašli do Cacao Prague, což je naprosto boží podnik a myslím, že tam budu hodně často. Teď je fajn, že se ještě dá být venku na zahrádce a užívat si sluníčka a čerstvého vzduchu. Sedět uvnitř mě až tolik neláká. Na práci je to uvnitř určitě fajn, na mě tam ale byl obrovský hluk. Dala jsem si skvělou rajčatovou polévku s pečivem, cappucino a dortík. Přítel měl Rafaello dezert a to byla naprostá pecka!O víkendu jsme se po návštěvě v Cacao Prague prošli po Praze, doma jsem něco málo uklidila, trochu jsem pracovala a zároveň dobíjela baterky.

Neměla jsem poslední dva týdny moc času ani energii na úklid doma, tak to teď v klidu hezky doženu. Taky tak milujete ten pocit, kdy je všechno čisté a voňavé? Vlastně ten samotný úklid mi vždy pomůže si vyčistit i hlavu.

Myšlenky, které se mi v hlavě víří opravdu dlouho jsou ty, že chci co nejdříve pracovat 100% na sebe a z domů. Po nástupu do práce jsem se v tom ještě víc utvrdila. Nebaví mě vstávání, dojíždění a ani to, že nemám vše pod svou kontrolou. Čím jsem starší, tím víc na sobě vidím, že jsem dobrodružná a nerada se k něčemu vážu. Proto na sobě pracuju a snažím se posouvat k cíli.


Konečně jsem měla čas rozečíst novou knihu, která na mě dlouho čekala. Ponořit se do jiného příběhu je taak uklidňující. Večer jsem si k tomu dala i sklenku prosseca. 


A taky jsem se dokopala k pořádné snídani, což jsou krémové vajíčka jako z hotelu. Jsem na ně pyšná! Většinou mě ráno nikdo nedonutí k tomu, abych něco připravovala. Dnes byl nejspíš nějaký zázračný den :D jen škoda, že jsem neměla žádnou zeleninu. K tomu jsem si dala kakao, na které mám vždy chuť, když je venku chladno. Prostě ideální ráno.


Nezapomínám ani na sebevzdělávání. Moje noční můra je chodit jen do práce a o nic jiného se nezajímat. Chápu, že je to s prací náročné, i já to tak mám. Proto se přes týden zbytečně nepřemáhám a poslouchám své tělo, o víkendu si alespoň jeden den pořádně odpočinu a druhý s klidem zase pracuji na sobě. Zbožňuju mít k práci své koníčky, které mi z části taky vydělávají a samozřejmě díky tomuto vzdělávání budou v budoucnu vydělávat více. Učím se taky španělsky, zatím jen úplné základy, ale hodlám se do toho už opřít víc. V roce 22 nebo 23 pojedeme určitě do Španělska a já jsem si slíbila, že do té doby už se alespoň trošku domluvím. Tak uvidíme!A jaký je váš říjen? 
Ejmi <3

3 komentáře:

 1. Můj říjen je zatím ještě pořád v běhu. Ale už zahrnul dovolenou Krušných horách i výlet do Holandska na burzu čajových přebalů...

  OdpovědětVymazat
 2. Je super, že jsi měla tak produktivní a úspěšný říjen. Krásné fotky, takové shrnutí mám nejraději a ať je i listopad v podobném duchu. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Koukám, že jsi celkem také mlsoun. To máme podobné :)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat

Děkuju za každý komentář🤍