pondělí 4. října 2021

Náročnější začátek října // nová práce, zuby, oslava...

 Tento týden jsem začala chodit do nové práce. Věděla jsem, že to bude šok, věděla jsem že budu unavená a zničená, ale realita byla ještě o kousek dál. Už několik týdnů mám zlomený zub a moji předražení zubaři nemají čas, tak je moje bolesti vcelku nezajímají (i když na svém webu píšou něco jiného). A taky mám neskutečnou fobii ze zubních pohotovostí. Posledních pár dnů jsou ty bolesti ale vcelku intenzivní i přes to, že do sebe rvu jeden prášek proti bolesti za druhým. Dnešní ráno připisuju (minimálně z části) právě zubům. A taky ránu. Nesnáším ráno. 


Vstávání kolem půl šesté pro mě bylo peklo i přes to, že jsem šla spát poměrně brzo. Bohužel jsem hned poznala, že to není jen únava. Bylo mi zle, bolelo mě břicho, zub, hlava a tak nějak všechno. Cesta do práce byla ruleta, nevěděla jsem, jestli se každou chvíli nevyzvracím do kabelky. Prostě skvělé ráno!

Pátek byl ve znamení vyzvednutí léků na bolest, které mi moje hodná paní doktorka předepsala (akorát mi teda vůbec nepomáhaly), vyzvedla jsem si taky balíček od Kiehls (bude recenze) a uklízela jsem byt, jelikož na víkend jsme jeli pryč. A chudák číča byla doma sama, tak ať má alespoň uklizeno. Řekla jsem jí, že už je dospělá kočka a v klidu to zvládne, a zvládla :D

Tohle bylo moc krásné!

Do Zlína můj vlak (a já) dorazil až po půl jedenácté večer. Hned ve vlaku mě chytly první (ale za to obrovské) bolesti zubu. Rvala jsem do sebe jeden prášek za druhým a určitě jsem jich měla víc, než je doporučováno. Ke konci cesty už mi tekly i slzičky. Byla jsem odhodlaná jít ráno na pohotovost - ale ve Zlíně zrovna pohotovost tento víkend byla zavřená - což naprosto nechápu!! Slavili jsme babiččiny narozeniny a já u toho neskutečně trpěla. Byla jsem už tak vyřízená, že jsem ze soboty na neděli spala 12 hodin. Ovšem to jsem netušila, co mě ještě všechno čeká.


V neděli jsem přijela do Prahy, vytočila se doma a jela na pohotovost. Počítala jsem s tím, že zub půjde ven. Tam mi ale řekli, že by možná šel zachránit, tak mi ho obrousili a dali dočasnou výplň. Ulevilo se mi, že bude na chvilku líp. Jenže nebylo. Hned v noci po odeznění injekce jsem věděla, že nějaké obrušování je mi k ničemu. V pondělí jsem teda začala znovu shánět svého zubaře a mezitím i další kliniky. Poštěstilo se mi a šla jsem do své kliniky, kde už se mi o zub částečně postarali. 


Pondělní odpoledne s Miou trávíme hlavně odpočinkem a nabíráním síly. Zub mě zase bolí a já upřímně doufám, že je to jen z rozdráždění po zákroku, který nebyl nijak jednoduchý, a že se mi zítra už částečně uleví. Opravdu doufám. Už jsem z té bolesti unavená fyzicky i psychicky, nemám chuť k jídlu a nejraději bych jen spala. A taky si pěkně kazím začátky v práci. Tohle je prostě osudná situace.

Minulý týden jsem si ale nějaké mňamky dopřála!


Pizza Hawai po sto letech


Grilovaný chlebík s guacamole


V práci máme boží obědy, škoda že není větší výběr bez masa :(

Pokud jste dočetli dnešní delší článek až sem, tak na vás apeluji, abyste si vážili svého zdraví, toho že vás nic nebolí! Bohužel to všichni často bereme jako samozřejmost a i tak si na něco stěžujeme.. a pak jsou dny, kdy bychom za takové "obyčejnosti" dali cokoliv.
Ejmi <3

4 komentáře:

 1. Věřím, že bolest zubů je únavná a otravná. Tak ať ti zub brzo vyléčí a přestane bolet

  OdpovědětVymazat
 2. Jo, zuby umí někdy potrápit. Neznám snad horší bolest, než bolest od zubů. :( Moc ti držím palce, aby ti už bylo lépe!

  OdpovědětVymazat
 3. Nedokážu si to vůbec představit, jak to musí být nepříjemné..já jsem velká cíťa, takže já bych asi padla..držím palce ať už je dobře :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tyjo, tak to je šílený... Ty zuby ti vůbec nezávidím. Mě nedávno taky zub bolel, možná dva, ale po pár dnech to přešlo, tak jsem to ani neřešila. Ale možná bych měla. :(
  Každopádně přeji hodně štěstí a úspěchů v nové práci. :)))

  OdpovědětVymazat

Děkuju za každý komentář🤍