pátek 17. září 2021

Konec léta & začátek podzimu // life update

 Ačkoli miluju teplo a léto u vody, tak mi horká Praha neskutečně vadí. Přijde mi, že takové to klasické letní ochlazení a osvěžení je třeba na Moravě mnohem jednodušší. 

Konec léta ve mně evokuje strach. Ačkoli miluju podzim, chlupaté deky a mikiny, čaje, hromadu knížek a plno voňavých svíček, tak zároveň je teplý podzim poměrně krátký a rychle po něm přichází pochmurná zima, která mi připadá nekonečná a já upadám do špatných nálad. A toho se bojím. A taky jsem neskutečná zmrzlina a neznám oblečení, ve kterém bych se po pěti minutách neklepala zimou. A to nechtějte vidět, jak jsem celou zimu chodila každých pár hodin navalená v punčocháčích venčit psa.


Z těchto řádků jde nejspíš poznat, že moje pocity jsou rozporuplné. Kdyby bylo celý rok kolem dvaceti stupňů, tak by to vlastně bylo fajn.


Moje rozporuplné pocity mě navedly k nápadu jet na nějaký podzimní výlet, protože cestování mě vždy na chvíli nabije energií, tak jsem ho naplánovala a už se nemůžu dočkat!


Zatím si užívám volné chvilky nejlíp jak dokážu. Tak nějak už klasicky často bojuju s únavou, ale procházky Prahou mě nabíjí. Za poslední dobu jsme byli třeba v Národním muzeu na výstavě "Zázraky evoluce", ze které jsem byla vyloženě odvařená. Koho by to zajímalo, moc doporučuju si najít informace a zajít si tam!

Jelikož se už blíží chladnější počasí, začínám si na podzim vybírat svíčky Yankee Candle. Doporučili byste mi nějakou? Zatím vím hlavně to, že chci Cinnamon Stick, jenže tu bych zapálila asi až v listopadu/prosinci. Teď pálím svíčku s vůní růže a to je taky nádhera! Svíčky mi dělaly společnost i loňskou zimu a ta atmosféra byla rázem naprosto jiná, uklidňující.


Co se týče školy, čtu si každodenní maily od univerzity a ježí se mi všechny chlupy. Hlavně po tom, co jsem si proletěla skripta z Mikroekonomie. U dalších předmětů jsem raději už nic neotevírala 😂 


Tento týden jsem dokončila kurz, na který jsem chodila měsíc. I když to bylo náročnější na hlavu, už bych nejraději šla na další. Bohužel bych to asi časově nezvládla, takže to budu muset promyslet do budoucna. Škola mi začíná v pondělí, takže od teď budu pravý cestovatel Praha - Zlín a opačně. Mimochodem: zbožňuju cestu vlakem! (Teda kromě ČD :D)
Další skoro-podzimní toulání po Praze zahrnovaly running sushi a procházku ve Stromovce, kde jsme byli poprvé po roce a půl bydlení v Praze. Kdybych běhala, tak běhám rozhodně ve Stromovce! Jenže já neběhám, tak nic.
Při procházce městem si s přítelem většinou povídáme o svých plánech, o tom jak se nám daří nebo nedaří v projektech na kterých právě pracujeme a nebo se prostě těšíme na naše naplánované věci. Pobyt na vzduchu mi vždycky prospěje, škoda že na něm nejsem častěji. Zároveň mě ale bez přítele trajdat po městě nebaví, tak se často zabavuju doma. A to je vlastně taky skvělá volba. Když trávím čas doma, tak se vzdělávám. A díky této práci na sobě se mi povedlo získat part-time job v oboru, který naprosto zbožňuju - a navíc na home office! 


Celkově se ale cítím naprosto skvěle, pracuju na sobě ve všech ohledech a nemůžu si na nic stěžovat. Rozhodně tomu tak nebylo vždy a o to víc si těchto chvil vážím.

Jak zvládáte přechod z léta na podzim? Je to pro vás taky psychicky složitější období, nebo to snášíte hladce? Těším se na vaše komentáře!

12 komentářů:

 1. Tak ta výstava musela být skvělá, moc ráda bych to viděla. :) Jinak přeji ti hezký začátek podzimu! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné fotky z muzea, Praha je krásná, ale bydlet bych tam nechtěla, chyběl by mi klid a hlavně příroda;-) Jinak tip ode mě na krásně vonící svíčku od Yankee Candle je Mandarin Cranberry.

  OdpovědětVymazat
 3. Já mám podzim ráda, zvlášť když se vydaří babí léto. A souhlasím s tím, že ideální počasí by bylo kolem 20 až 25° (spíš k těm 20) - nemusím ani velká vedra ani zimu.

  OdpovědětVymazat
 4. Ejmi, zdravím. Přišla jsem Ti poděkovat za návštěvu na mém blogu. Já mám podzim moc ráda, asi je to tím, že jsem se na podzim narodila...Ze zimy mám nejradši Vánoce, na ty se každý rok moc těším. Co se týká svíček Yankee Candle, dostala jsem jako dárek dřevitou vůni Woodland, ještě jsem ji nezapálila. Měj se hezky. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Já mám ráda všechna roční období, protože v každém je něco, co má svoji úžasnou atmosféru a krásu. Svíčky moc nepoužívám. Od dětství,kdy je vyhořeli právě od svíčky,tak je nemám ráda.

  OdpovědětVymazat
 6. Máš moc krásný blog :) Btw. já od Yankee moc miluji takové ty klasiky a spíše neutrálnější a ,,čisté" vůně. Nejvíc asi Clean Cotton.

  OdpovědětVymazat
 7. Gratuluju k Tvé nové práci😍je skvělé, že na sobě pracuješ. Taky se snažím a je to super :) a co se k přechodu na podzim týče, to nedávám..jsem milovník horkých dní, sluníčka a když je vše zelené a rozkvetlé. Září a podzim pro mě znamená začátek povinností, které nejsou v mé oblibě, zima, brzo tma..sice si taky zapaluju svíčky, používám už z 99% jenom YC a teď mám zrovna jablko a jasmín, čtu knihy a koukám seriály, ale to je pořád nic moc pro zlepšení nálady..takže ti uplně rozumím💕

  OdpovědětVymazat
 8. Díky za virtuální návštěvu na mém blogu:-) Podzim nemusím....a doporučím svíčku YC hruška/čajový lístek. Navodí krásnou atmosféru.

  OdpovědětVymazat
 9. I já chci poděkovat za návštěvu na mém blogu.
  Na podzim mám nachystanou svíčku YC spiced pumpkin, uvidíme, jaká bude.
  Přeji příjemný večer, Helena

  OdpovědětVymazat
 10. tyjo, s tím létem v praze to mám úplně stejně, žiju tu prvních pár měsíců a taky mi to hrozně vadilo :D a s tou prací moc gratuluju! :)
  Sarushef blog

  OdpovědětVymazat
 11. Jsem tu u tebe prvně a rozhodně se časem rozkoukám, co a jak. Přechod z letních veder do podzimu mám ráda, nepotím se a jsem víc v pohodě, vítám barvy a plody - peču z jablek a švestek a chválím podzim... společnost na procházkách a výletech mi dělá foťák, případně manžel a nějak to do listopadu ( který ráda nemám ) uteče...pak už adventní dny a Vánoce.Jiřina z N.
  Ať se ti daří, ve škole i s přítelem.

  OdpovědětVymazat
 12. Když jsem byla v Národním muzeu v červenci, tak ještě běžela expozice k bitvě na Bílé Hoře. Zázraky evoluce musejí být horkou novinkou. Budu si tam muset zajít znovu. :)

  Stromovku mám na Praze moc ráda. Bydlíme kousek vedle, tak sem aspoň jednou za týden dva zajdeme na procházku. I když zde bývá zpravidla dost lidí, tak jak je park obrovský, lidi se rozloží a člověk ani nemá pocit, že je uprostřed velkoměsta. Navíc přes letní prázdniny zde bylo mimo víkendy prakticky prázdno.

  OdpovědětVymazat

Děkuju za každý komentář🤍