úterý 27. dubna 2021

VÍKEND NA VYSOČINĚ

 Myslím, že zrovna po tomto šíleném roce bychom neměli nechávat příležitosti nevyužité. Přesně tohle jsem si řekla, když se mi naskytla příležitost jet na víkend na chatu na Vysočině, kam jsem se chtěla moc podívat. Neskutečně mě lákala ta příroda. A ve spojení s chatou uprostřed ničeho? Sbalte mi tašku a jedem!


Chata byla krásná. Hned po příjezdu jsme se vrhli na gril a vaření. Všichni měli hovězí steak (ten jsem nefotila), já naprosto dokonalé kuřecí burgery. Po jídle jsme se vrhli na deskovou hru!K večeru nás čekala ta nejlepší část - a to procházka nádhernou přírodou, ze které jsem byla vážně unesená. Všude jen stromy, louky, studánka, potůčky a řeka. Nechyběly ani skály nebo srnky. Žádná silnice ani nic podobného. Být chvíli uprostřed ničeho, kde nechytnete ani signál, je skvělé.
Skoro žádné fotky vlastně nemám a vůbec mi to nevadí. Nejraději si užívám chvíle, kdy jsem jednoduše offline a nemám možnost se připojit. Co si budem, dost často odemykám telefon jen tak ze zvyku. 
Před samotnou cestou na Vysočinu jsme šli nakoupit do Makra, takže (hlavně) o alkohol nouze vážně nebyla. :D 


Navečer už nebylo nejtepleji (čti klepala jsem se jak řízek). Jenže problém byl v tom, že ostatním vlastně až taková zima nebyla. Jenže já se klepala zimou i v Egyptě na pláži, takže chata uprostřed lesa pro mě byla teda kapánek horší. 

Večer jsme začali chatu vytápět a mně přišlo zajímavé, jak jedny vcelku malé kamna dokážou vytopit dvoupatrovou chatu. Zlom nastal cca ve tři ráno, kdy dřevo v kamnech dohořelo a já se už pomalu začínala zase třást. :D


Na chatě nás bylo pět, přítelovi kolegové z práce a já. Ano, tak trochu nelegální party, jelikož tolik lidí pohromadě současná situace nepovoluje.. nu což. :D 

Celkově to byl ale nádherný víkend, spousta čerstvého vzduchu a už se těším, až se na Vysočinu podívám zase někdy příště! <3

Kde v České republice je podle vás ta nejkrásnější příroda?

Ejmina

4 komentáře:

 1. Toto musel byť skvelý víkend. Normálne ti závidím. Už musím takúto chatu v prírode zorganizovať aj s mojou partiou. Za mňa nie je nič lepšie ako oddych v prírode so skvelými ľudmi, jedlom a konečne trochu ako aj ty píšeš vypnúť z online sveta.

  xx Alexandra z 𝕄𝕊 𝔸𝕃𝕎𝔸𝕐𝕊 𝕃𝔸𝕋𝔼 / INSTAGRAM

  OdpovědětVymazat
 2. Chatička vypadá opravdu útulně, hned bych někam vypadla na víkend! :) Moc se těším, až v létě vyrazíme do Krkonoš, hory miluju! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ježiš, jak já bych někam taky takhle vyrazila.. do klidu, do přírody, s partou lidí, s jídlem a pitím.. Muselo to být super. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Pěkný víkend, já takto měla možnost jet k Českým Budějovicím. Muselo to být skvělé :)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat

Děkuju za každý komentář🤍