pondělí 19. dubna 2021

MY WEEK

 Rozhodla jsem se, že sepíšu článek na úplně obyčejné shnutí mého týdne. Mám tyhle články ráda i ostatních, tak dneska přispívám i tím svým. 


V pondělí jsem hned ráno využila otevřených okresů a jela na 300 km trip domů,  zkontrolovat chlupáče a rodinu. A klasicky pracovat a dělat školu, akorát v jiném prostředí. A to je něco, co mi vždycky neskutečně prospěje. Cestu vlakem jsem si po těch (asi) dvou měsících užila a utekla mi jako voda, jelikož jsem byla superproduktivní. A taky jsem hodně četla, a to bylo boží. 


Co mi přišlo přinejmenším trochu vtipné a taky dost na hlavu je to, že jsem úplně zapomněla, že mám v pondělí online výuku. Asi jsem z těch cest přes všechny okresy měla takovou euforii, že pro můj mozek nějaká online výuka nebyla vůbec zajímavá. Večer jsem pak chytla slinu na nějaký nový kontent článků a do poznámek v telefonu jsem si všechno zapisovala, až dokud jsem úplně neodpadla únavou.

V úterý dorazila očekávaná zima a déšť, proto jsem si na tento den naplánovala všechny seminární práce, zásobu článků na blog  a dalších studijních povinností.  A taky tu klasickou práci. Pro blogerku nic moc den na focení, nemáte vlastně ani co fotit a navíc je celodenní šero. Ale hlavní je, že jsem byla produktivní! 


K večeru jsem stihla i jednu přednášku o advokacii vedenou Danielou Kovářovou (právnička, bývalá ministryně spravedlnosti). Pak jsem měla v plánu ještě jednu, ale bohužel jsem to už nestihla.


Za to jsem ale stihla krátkou relaxační koupel, kterou jsem si nedopřála pěkně dlouho.

Nesmím zapomenout ani na chlupáče, kvůli kterým jsem každou chvíli vstávala od počítače. Poctivé a pravidelné drbání je prostě potřeba!Ve středu jsem šla nakoupit dědovi a babičce, takže jsem už přece jen musela jít ven do zimy. Ráno jsem začala sladko-slanou snídaní, umyla si vlasy a nevynechala jsem ani svoji ranní skin care rutinu.


Těsně před tím, než jsem vyšla z bytu, jsem zaznamenala, že naše učitelka přidala materiál ke zkoušce pro celou skupinu na Google Classroom. Neskutečně mě to pobavilo, jelikož to byla moje seminární práce do účetnictví, kterou jsem odeslala v úterý a ještě k tomu o den později než byl deadline. Asi to teda přece jenom bylo dobrý!

Poslední dobou mám obrovskou chuť na kávu, takže denně vypiju i tři a pak jsem neskutečně produktivní. Nikdy jsem tak úplně nevěřila v její kouzlo, ale ona vážně funguje.


Odpoledne jsem si běžela vyzvednout pleťové krémy do lékárny a po cestě jsem si uklovla ještě klasiku od Astridu. Můj pleťový krém mi akorát došel a já jsem si jako klasická beauty blogerka nemohla koupit přece jen jeden a tak jsem teda vzala rovnou tři. To, že jsem si vytvořila další objednávku na Sephoře raději vůbec nekomentuju. :D Ale jinak mi ty krémy neskutečně zlepšily den. Já prostě zbožňuju veškerou kosmetiku.


Jako outfit jsem zvolila opět zimní bundu, u které jsem upřímně doufala, že už ji letos nevytáhnu. No bohužel vytáhla, a k tomu mi zabrala půlku místa v kufru. Jako protest proti zimě jsem zvolila holé kotníky a moje nejmilovanější tenisky (Nike Vapormax Plus), protože se se zimou už nehodlám smiřovat. Jsou trochu dražší, ale já mám nejradši, když mám kvalitní boty a zbytek outfitu už zkombinuju náhodně/sportovně. Třeba mikina je přítelova. Teda byla.


Čtvrtek začal hnusně a s deštěm, který nebral konce. To znamená jediné -  opět ideální čas na školu a práci. Teď se mi tyhle dny, kdy nejde venku nic zajímavého dělat velice hodí, jelikož rozjíždím nový projekt, tak je každá minuta navíc dobrá. Vlastně z tohoto dne nemám ani žádnou fotku.


V pátek jsme měli s kamarádkou naplánovanou party ve dvou. Já jsem si vyřešila svoje povinnosti a odpoledne jsme se sešly na nákup potřebných věcí. Pak už jsme si pomalu vše připravily, upekly šneky a smály se, že máme občerstvení jak (aspoň) pro pět lidí.

Moje sobota byla v moodu “mírně jsem to přepískla s rumem” a celý den jsem proležela. Kocovinu jsem neměla, ale prostě pohodová sobota občas neuškodí. 


V neděli jsem naskočila na můj vlak s povinnostmi. Nedávno jsem si říkala, že si budu nechávat víkendy úplně volné, ale nakonec jsem zjistila, že je to pro mě spíš utrpení, a tak každý víkend dělám školu i práci, akorát volněji než přes týden.


Zašla jsem si na několik menších procházek a vlastně to byl moc fajn den.

Celý týden bych zhodnotila jako vcelku nudný, i když jsem ráda, že můžu trávit čas i mimo okres a nejdůležitější je teď (bohužel) škola. I tak jsem tento článek chtěla moc napsat✨ Upřímně jsem zvědavá na léto, kdy se po několika letech nebudu muset věnovat škole ani přípravě na tu další. Ale rozhodně vím, že nudit se nebudu🙌🏼

Líbí se vám tento typ článků? Chtěli byste je u mě vidět častěji? :)

Ejmina

 5 komentářů:

 1. Moc hezky napsaný článek. ♥ Taky nemám ráda, když je hnusný počasí a zrovna musím nafotit nějaký fotografie nejlepší je když je sluníčko. :)
  Joo ta zima je děsná já doufám že už se to brzo zlomí, protože já už zemní věci všechny uklidila :D
  Taky jsme se nedávno sešly s kamarádky a přepískli jsme to pro změnu s vínem, ale ono to jedno takto za čas takhle neuškodí. :D :)
  Moc hezké fotografie.

  OdpovědětVymazat
 2. Takéto články ma moc bavia. Och tie zvieratká sú tak chutné. Oproti mojím týždňom si toho stihla veľmi veľa. Ja trávim väčšinu času doma so školou alebo blogom. Hlavne teraz keď tu u nás len prší a ani vonku sa nič nedá. Ale nekonečne moc sa teším na leto.

  xx Alexandra z 𝕄𝕊 𝔸𝕃𝕎𝔸𝕐𝕊 𝕃𝔸𝕋𝔼 / INSTAGRAM

  OdpovědětVymazat
 3. Páni ty jsi ale aktivní človíček. Takové články se mi moc líbí. :) Jinak já jsem s tím kafem na tom úplně stejně, tři jsou zcela v pohodě, když uspokojí chuťové pohárky.

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 4. Super, že sis užila večer s kamarádkou. Občas je potřeba vypnout a taková setkání už mi taky chybí.. :)

  OdpovědětVymazat

Děkuju za každý komentář🤍