úterý 16. února 2021

Moje ranní rutina a pomalé dopoledne

 Na svojí ranní rutině pořád pracuju. Chci totiž, aby byla perfektní. Jsem typ člověka, který nesnáší ráno a nijak to nedokáže změnit. Tak si alespoň dodržuju svou rutinu, která mi pomáhá nestrávit půl dne v posteli. Obecně je však moje dopoledne hoodně pomalé a klidné a naplno startuju až v poledne.

Pokud taky nepatříte mezi milovníky ranního času, zkuste si jej co nejvíc zpříjemnit. Vzpomeňte si na vaši oblíbenou domácí činnost, ať už je to jídlo, koupel nebo čtení knihy, zkuste večer zalézt o chvilku dřív do postele a svoje ráno si vylepšete na maximum!

Ideální ráno? Takové, kdy je vše připraveno

Ráno na mě nechoďte s žádným připravováním snídaně ani vaření oběda a nic podobného. Ideální ráno je, když mám z večera upečený koláč, uklizenou kuchyň (kterou ideálně uklidil přítel) a já si jen uvařím konvici zeleného čaje a vracím se zpátky k pomalému ránu na sedačce pod dekou. Přečtu si pár stránek knížky, pustím si na chvíli seriál nebo si vymyslím něco podobně skvělého. Pomalé dopoledne mám samozřejmě proto, že teď všechny povinnosti dělám z domova (a taky už jsem za ty měsíce vcelku zlenivěla). Obecně ale i mimo lockdown nesnáším ranní nestíhačky a tak si raději přivstanu a užiju si klidné ráno. Ne vždy se mi to však povede.
Zasloužená #skincare

Skin care je totiž vždy zasloužená. Je to neskutečný relax, za který si v budoucnu rozhodně poděkuju. S tím, jaké mám už teď vrásky na čele si říkám, že jsem mohla začít klidně dřív. Ráno na sebe nepatlám tolik produktů jako večer (protože lenost), ale snažím se si umýt obličej a nezapomenout na hydratační krém. A po každé, když mám nějaký nový skin care produkt, tak jej používám i ráno, protože to nadšení mě vždycky donutí!

Taková ta klasika...

Asi jako každý, i já se každé ráno marně snažím vzpomenout na všechny vitamíny a doplňky, které užívám. Mám na ně mizernou paměť a vždy jsem zapomínala brát i důležité léky. Teď si ale vše dávám na konferenční stolek, u kterého jsem každé ráno a světe div se, už tolik nezapomínám!

Když musím, tak se i projdu!

Hrozně nerada chodím v zimě dopoledne ven. Ale pokud mám v Praze zrovna psa, neexistuje výmluva a musím jít. Ve finále jsem za takovou procházku vážně ráda a mám skvěle nastartovaný den. Jakmile ale psa nemám, ven dobrovolně nikdy nejdu. A to mi vlastně taky nevadí😁


Ráda si dopoledne dělám tak trochu jinak vzdělávací než v rámci školy. Místo klasické knihy beru seberozvojovou, dělám online kurz nebo věnuju pár desítek minut učení nového jazyka. Pokaždé mám ze sebe skvělý pocit, že na sobě zvládnu pracovat ještě i mimo školu, jelikož je toho na mě poslední dobou opravdu moc.

...& mazlení!

Pomalé ráno by se neobešlo bez mazlení s chlupáčema, což patří mezi moji nejoblíbenější terapii! Když jsem měla doma na hlídání společně oba tyhle moje darebáky, bylo mi naprosto skvěle.Co u mě v rutině nenajdete

Učitě u mě nenajdete ranní běh, ani ranní cvičení. Nedělá mi to dobře a většinou všechny tyhle aktivity dělám večer (pokud vůbec). Od svých 14 let jsem cvičila dennodenně několik let, ale třeba teď za celý lockdown jsem cvičila asi 3x a chodila spíš víc na procházky. A jsem takhle naprosto spokojená. 

PS: pořídila jsem si karimatku, kterou jsem ve finále používala na učení - a občas i následné usnutí😅

A to je ve zkratce celá moje ranní rutina. Čaj, pohoda, skin care, chvilka oblíbené nebo vzdělávací činnosti, chlupáči a pak hurá do práce.

Jakou máte ranní rutinu? Zvládáte si na sebe ráno udělat čas, nebo rychle vstanete a utíkáte? A jak to máte teď přes lockdown? To mě teda opravdu zajímá!💗

6 komentářů:

 1. Super článek:) Já měla ranní rutinu takovou nějak podobnou, akorát jsem teda cvičila vždycky ráno. Teď mám novou práci, vstávám v 5 a domů se vracím až večer, takže na žádnou rutinu není čas:( Ale těším se na přestěhování a víc krásných rán:)

  OdpovědětVymazat
 2. Moja ranná rutina vyzerá veľmi podobne. Mám moc rada pomalé rána kedy mám čas na seba a pripraviť sa na deň. Nedokázala by som fungovať ako môj priateľ ktorý vstane päť minút pred online hodinou :D Ja potrebujem svoj čas aby som sa nastavila na pekný deň.
  A veľmi pekný článok ♥

  xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovědětVymazat
 3. Ranní mazlení s mou chlupatou kamarádkou je moje nejoblíbenější část!
  Jinak jsme na tom podobně, ráno jsem také pomalejší, jsem prostě sova a večer vždy lítám po bytě, jako jiní lidé ráno.
  Ve všední dny je to horší, to se jen připravím a něco sním a jdu pracovat ale o víkendu si to víc užívám :)

  OdpovědětVymazat
 4. Já bych si přála ranní rutinu mít, ale vůbec nejsem ranní ptáče, tak je pro mě celkem dost těžké ráno cokoliv dělat ;) Ale každé ráno si alespoň vyčistím pleť, ustelu postel, pomazlím se s pejskem a nasnídám se :)

  Another Dominika

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 5. Ty jo já už nějak od malička nemám nějaký extra problém se vstáváním a to si myslím, že jsem i docela spáč, ale když mám nějaká povinnosti, tak prostě vstanu. Když vstávám do práce, tak si rychle udělám černý čaj a třeba jen rohlík a rychle běžím. Ale když je víkend tak já se na snídaně vždy i těším. Snídaně je pro mě základ ♥ Je zajímavé, jak to každý má opravdu jinak :) super článek hezky napsaný :)

  OdpovědětVymazat
 6. Jééj toto je pekný a zaujímavý článok. Niečo také skusim tiež napísať u seba na blogu.
  Ja nemám rada skoré vstávanie. Vždy ked možem ležim aspon do deviatej. A ráno najlepšie na mna nehovorit. Nemám chut odpovedat, chcem si najprv dat v klude kávu a ranajky, posediet, niečo prečítat. Až potom začínam fungovat. A uprataná kuchyna je plus :-) ale najlepšie si ju upracem ja sama, nie muž.

  OdpovědětVymazat

Děkuju za každý komentář🤍