neděle 21. února 2021

Byt - (ne)zařizování v době covidové

 Zařizování bytu není nikdy tak úplně lehké, natož v době covidové. Nemohla bych si vybavit byt online, bez toho, aniž bych (alespoň ty důležité) věci neviděla a nevyzkoušela si je. Ale protože jsem to já, tak je to stejně všechno úplně jinak.

S přítelem jsme se přestěhovali v září do úplně prázdného bytu. Na zařizování jsme nijak zvlášť nespěchali, nejvíc jsme chtěli možná tak závěsy. Postel nebyla potřeba a sedačka už vůbec ne. Na co taky? Oba jsme byli pořád pryč a ani jeden si nepotrpíme na zařizování pronajatého bytu. 

Nebyla by to správná doba covidová, kdyby nám všem nepřekopala život vzhůru nohama. Najednou jsem byla pořád doma a sypala se mi na hlavu jak škola, tak práce. A to už by se taková sedačka hodila! Jenže bylo opět všude zavřeno. 

Nakonec jsme využili chvilky otevřených obchodů a honem prošli několik obchoďáků a sedačku jsme nakonec vybrali. Vtipné bylo, že nás vůbec nenapadlo (spíš jsme zapomněli) si přesně změřit obyvák, takže jsme si ve finále objednali obrovskou sedačku a absolutně jsme nevěděli, jestli se nám do obyváku vůbec vejde. A jelikož jsme blázni, tak jsme to úplně s klidem riskli! 


Tohle je moje momentálně oblíbená část bytu. Mia nesmí chybět, jelikož sedačka je taková “Mia’s chill zone”. Před sedačkou mám nádherný koberec, který jsem měla vlastně dřív než samotnou sedačku. Naprosto ho miluju, protože je jednoduchý, ale zároveň veselý díky barvičkám. Je z Bonami a byl mi zaslaný zdarma. Najdete ho tady, jedná se o velikost 133x90 cm.
Konferenční stolek stále nemáme vybraný, tak jsme si před sedačku dali jen obyčejný Ikea stolek, a vlastně se mi tam celkem líbí.


Tenhle koutek tady rozhodně nesmí chybět, protože monsteru jsem si přála opravdu dlouho. Do našeho předchozího bytu se nikam nehodila, takže v tom novém byla jasná! Na fotce můžete vidět, že 3 týdny v péči přítele jí moc nesvědčily. Nebo ano?

Monstera je na komodě, která je jak jinak než z Ikei a mně se tyhle jejich produkty šíleně líbí. Jednoduché a stylové. Slouží taky jako moje mini studio, když potřebuji nafotit nějaké produkty na Instagram nebo blog.


Bez čeho bych už nemohla být je čistička vzduchu. Mám ji už několik let a dřív jsem u ní jen tak seděla a čichala ten čerstvý vzduch. Blázen. Líbí se mi, že kromě toho, jaká je skvělá pomocnice, vypadá i dobře jako taková “dekorace”. Pokud máte doma zvířata, jste alergici (nebo obojí jako já), rozhodně by vám doma neměla chybět. A pokud nejste, tak taky.


Kam teď vůbec nechodím, je náš koutek ala pracovna, kde máme jeden dlouhý stůl. Od září, kdy jsme se do tohoto bytu nastěhovali, jsem tam byla každý den až do té doby, než byla zima a venku příšerná tma. Právě kvůli tomu škaredému počasí, kdy jsem už neměla výhled na modrou oblohu nebo sluníčko svítící na protější dům, jsem tam přestala chodit pracovat. A protože už se probouzí jaro, měla bych si tohle místo začít zařizovat, jelikož nutně potřebuju vysokou komodu (tu pro změnu Ikea přestala vyrábět!). Tento koutek vám ale ukážu zas třeba jindy. 

Jaké jsou vaše oblíbená zákoutí v bytě? A máte nějaké věci, bez kterých byste se doma necítili doma? Těším se na vaše komentáře!💗

5 komentářů:

 1. Máte to doma náhodou moc hezký. Sedačka i ten koberec je opravdu parádní! Čističku vzduchu nemám, ale už ji používá spoustu lidí kolem mě a taky o tom už uvažuji. :) Jinak já bez kterých věcí, bych se doma necítila jako doma jsou fotografie :D Nevím proč, ale přijde mi to najednou takový útulný, a příjemný na pohled :D :)

  OdpovědětVymazat
 2. Vybrala si si veľmi pekný koberec, moc sa páči aj mne. Och a Mia je na tej sedačke úplne skvelá. Môj kocúr Leo, má taktiež takýto chill na našom gauči. Monstera je krásna a kvietky nemôžu chýbať ani mne a najradšej mám keď ich je veľa.

  xxAlexandra z MS ALWAYS LATE

  OdpovědětVymazat
 3. Zariadovanie byvania je prijemné. Z týchto fotiek na mna dýcha taká pohoda, že to máte doma príjemne a utulne. Vyberat gauč veru može byť teraz naročné, ale hlavne že ste vybrali :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Na tuto sedačku jsme s přítelem koukali také, když jsme se poohlíželi po nové, ale bohužel byla do obýváku moc velká a tak jsme se museli poohlídnout po jiné 🙂. Přiznám se, že se mi také nejvíc líbí nábytek z Ikei, je jednoduchý a jak píšeš i stylový, navíc se tam skvěle dají navrhnout například různé regály do šatny atd., což se mi líbí 🤗. Monsteru bych si chtěla také pořídit, alespoň nějakou malinkou 🙈, tak snad si ji brzy koupím. V bytě mi nesmí určitě chybět různé dekorace (které mám moc ráda) květiny 💚 a různé fotografie 📸🤗.

  OdpovědětVymazat
 5. Taky mě to teď čeká stěhování, a když to vyjde tak to bude začátkem léta. Už se nemůžu dočkat až si vše budu zařizovat podle svého, bydlení jsme si teda vyhlídli zde. A to jste se stěhovali do vlastního nebo jen nějaký podnájem?

  OdpovědětVymazat

Děkuju za každý komentář🤍