sobota 23. května 2020

Dovolená na Maltě

Malta je nejmenší členská země evropské unie. Je to krásné místo, kam by se měl podle mě podívat každý. Na Maltě jsem strávila dva týdny a v tomto článku vám ji chci trochu přiblížit. Tak se připravte na spoustu fotek a jdeme na to.


Ubytovaní jsme byli v apartmánu v městečku Mellieha.

Město Mellieha podle mě byla skvělá volba. Přímo uprostřed tohoto městečka je krásný kostelík "Parish Church of Mellieha".  Od našeho apartmánu to k němu bylo pár minut chůze. Během našeho pobytu se u něj uskutečňoval také festival. K moři je to od tohoto kostelíku celkem dálka, kterou jsme museli absolvovat každý den. Zpátky to bylo do kopce, takže naše kondička dovolenou rozhodně neměla...


Jeden z našich prvních výletů bylo na známou "Blue Lagoon" na malinkém ostrově Comino. To byl vlastně jeden z našich největších zážitků. Blue Lagoon je vyhlášená kvůli nádherné tyrkysové vodě. Pokud si myslíte, že si na Modré Laguně užijete ničím nerušený odpočinek, tak se bohužel hodně mýlíte. Tohle místo totiž zajímá všechny maltézské turisty . Každou chvíli připlouvají lodě s dalšími a dalšími lidmi, ikdyž Blue Lagoon je opravdu maličké místo. Jen se podívejte na mou první fotku z letadla. Vidíte tu tyrkysovou šmouhu? Tak to je ono! Udělali jsme si tam opravdu nádherné fotky, a návštěva tohoto místa je prostě nutná! Však posuďte sami. :) I když voda je tady opravdu průhledná, doporučila bych dát si pozor na medůzy. Ty jsou tady totiž taky průhledné. Brrr.
Kolem našeho apartmánu se nacházela spousta skvělých restaurací a barů, které byly opravdu skvělé. Obecně je to na Maltě dost drahé. Na ostrově nemají k dispozici pitnou vodu, takže i tu si musíte kupovat. Viděla jsem, že jsou různě po ostrově rozmístěné i automaty na vodu, kde si ji napustíte do vlastní lahve. Bohužel v městečku Mellieha jsem na ně nenarazila.

Samozřejmě jsme si neodpustili ani pizzu na pláži nebo pořádně čokoládový dezert. Ten byl, jen tak mimochodem, ten nejlepší, co jsem kdy jedla. Vážně mi chybí. :( :D Taky mají na Maltě skvělý chleba. Křupavý s jemně připálenou kůrkou. Každému asi chutnat nemusí, ale já musím zase uznat, že jsem lepší nejedla. Ten klasický český se mu rozhodně nevyrovná. Převážně jsme ale jedli v apartmánu, kam jsme si nakupovali vlastní jídlo. Také jsme zkoušeli jídlo jménem Ftira plněné tuňákem. To mi stačilo ochutnat jednou, pak už mi z toho bylo špatně.. přece jen je to ciabatta celá naplněná tuňákem, většinou to byly ale opravdu obrovské porce ještě s hranolkami navíc. Fotku raději asi ani nemám. :))


HLAVNÍ MĚSTO VALETTA: Valetta byla další krásný zážitek. Prošli jsme si uličky, tamější obchodní centrum a vyfotili pár fotek na památku...Také jsme navštívili katedrálu Sv. Jana, což byl nádherný kulturní zážitek, opět můžete posoudit sami.. 

Na několik dnů jsme si vypůjčili auto, díky kterému jsme pak měli možnost objíždět všechny zajímavé pláže Malty. Mezi ně patřily například Mellieha Bay, Golden Bay, Ghajn Tuffieha, Paradise Bay, St. Peter's pool, ...


FOTOGALERIE:Samozřejmě jsme navštívili také slavné "Blue grotto" (Malťané si nějak oblíbili slovo "blue"..) , které se ale v roce 2017 zřítilo. To mě opravdu mrzelo, protože jsem si ho moc přála vidět. No tak co, viděla jsem aspoň tu zbylou polovinu.. Ano, tento kus skály, to je ono.


Co mě překvapilo, bylo to, že tam bylo opravdu velké horko. Teploty šplhaly až k 38 stupňům a špatně se mi dýchalo. Každopádně je to krásná země, do které se určitě chci ještě podívat a už teď se na to moc těším!  

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za každý komentář🤍